У світі існує принаймні дев'ять дуже небезпечних природних об'єктів, до яких туристам рекомендується підходити з особливою обережністю. Незважаючи на це, ці місця продовжують приваблювати велику кількість необізнаних відвідувачів кожного року.
Також читайте, що виявилося, що найкращі та найгірші пляжні міста Іспанії.
9 найнебезпечніших природних явищ на планеті
- відомий також як "Ворота до пекла", є природним газовим кратером, де зверху забезпечується безперервна горіння. Цей явище сталося у 1971 році під час бурі нафтогазу, коли відкрився підземний резервуар газу. Щоб уникнути поширення метану, сажі та запаху газу, вирішили спалити його. Однак, горіння не припиняється вже більше 50 років і привертає туристів з усього світу.
У віддаленій місцевості триває постійне горіння газового кратера, який відомий як "Ворота до пекла". Цей кратер існує вже майже півстоліття і має глибину 30 метрів і ширину 40 метрів. Виникнення кратера пов'язане з радянським бурінням газових свердловин, що спричинило обвал верхніх шарів ґрунту в підземну печеру.
Щоб уникнути отруєння газом місцевого населення та худоби, геологи вирішили спалити кратер. Однак те, що планувалося як тимчасове рішення, перетворилося на довготривале лихо, в якому полум'я ллється вже понад 50 років.
Кратер Дарваза фото - спільне шот на Шаттерсток.
Кожен рік сюди збираються тисячі туристів, щоб зробити захоплюючі фотографії кратера. Ця визначна пам'ятка Туркменістану привертає увагу подорожників, але також призводить до погіршення екологічної ситуації через викид шкідливого метану в атмосферу.
- Кришталева печера Найка знаходиться в Мексиці.
Печера, яку виявили два шахтарі у штаті Чіуауа під містом Найка на глибині 300 метрів, стала домом для білих гіпсових блоків селеніту, які поступово росли протягом сотень тисяч років. Деякі з цих утворень сягають висоти понад 9 метрів. Вони утворилися в результаті охолодження перегрітої води, яка насичувалася гіпсом, що призвело до утворення кристалів у воді.
Вчені, які намагалися вивчити Найку, стикалися з серйозною перешкодою: великою спекою. Висока температура біля Кришталевих печер, вызвана гарячим джерелом поруч, обмежує час, який дослідники можуть провести у кристалічній камері - до 10 хвилин.
Кришталева печера Наяк / Фото Справжня Зеленка
- Вулкан Кавах Іджен та сірчана шахта розташовані в Індонезії.
На східній Яві є вулкан, який є домом для найбільшого кислого вулканічного кратерного озера у світі, відомого своїм дивовижним бірюзовим відтінком. Цей активний вулкан також відомий своїми багатими запасами сірки, яку видобувають у кар'єрах. Більшу частину дна кальдери Іджен займають кавові плантації, і туристів приваблюють її водоспади, гарячі джерела та захоплюючі вулканічні краєвиди.
Виверження Іджена є загрозою через можливість висихання озера, що викличе появу руйнівних селевих потоків на схилах вулкана, відомих як лахари.
У районі Іджена люди стикаються з жорсткими умовами, які скорочують тривалість їхнього життя. Незважаючи на токсичні випари і пекучу температуру понад 115°C, вони одягнуті лише у футболки й штани. Крім того, бірюзово-блакитне озеро в кратері містить майже чисту сірчану кислоту, що є смертельною загрозою для тих, хто впаде туди.
Фото theworldtravelguy знято на вулкані Кавах Іджен.
Це була трійка лідерів у списку найнебезпечніших локацій. Ось ще 6 місць, які становлять загрозу для туристів:
- Каньйони Слот, розташовані в національному парку Зайон в США.
- Кетерськілл-Фолс, Нью-Йорк, США.
- Данакільська пустеля в Ефіопії.
- Кхумбу - льодовий водоспад у Непалі.
- Троллтунга, Норвегія.
- Печера Смерті на Коста-Риці.
У Японії припинятимуть доступ на могутню гору Фудзі.
На Європейському континенті вже приймаються різні заходи, які спрямовані на зменшення надмірного туризму. Наприклад, у місті Японії, де відвідувачі стали такими надокучливими, що місцеві мешканці встановили величезний паркан, який перекриває вид на цінну пам'ятку, через яку туристи прибули.
Говорять про відому гору Фудзі. Про це вирішило місто Фудзі-Кавагутіко. Одним із найвідоміших місць для огляду гори є майданчик біля магазину Lawson. Туди щодня збирається сотні туристів, заважаючи місцевим жителям.