Глава МЗС Чехії Ян Ліпавський пояснив, що країна не повертатиме військовозобов'язаних чоловіків-біженців назад до України.
Тепер українським громадянам буде набагато простіше отримати громадянство Німеччини, за що заслуговує зокрема спрощена процедура.
Немає механізму забезпечення правової системи.
За даними ČT24, близько 200 тисяч українських чоловіків наразі перебувають у Чеській Республіці. Вони проживають тут за допомогою різних видів віз. Однак, за словами міністра закордонних справ, Чехія не має необхідних правових механізмів для повернення їх на рідну Україну.
Ліпавський зазначив, що таких механізмів не існує, і вони, без сумніву, не відповідали б міжнародному праву та зобов'язанням, які зв'язані з Чеською Республікою на міжнародній арені.
Для продовження строку дії візи в Чехії українським громадянам необхідно мати дійсний паспорт України. Замінити старий документ можна відвідавши відділення міграційної служби у Празі. Варто врахувати, що представники служби можуть запросити у чоловіків дійсний військовий квиток.
Які думки виражають за кордоном щодо мобілізації українців?
Лондонське українське консульство висловило заклик українцям, які перебувають у Лондоні, пройти військовий облік. Вони просять зробити це при виїзді з України на тривалість більше трьох місяців.
Глава МЗС Естонії Лаурі Ляенеметс повідомив, що в Естонії немає механізмів для видачі Україні військовозобов'язаних чоловіків. Він зазначив, що для здійснення такого кроку необхідно, принаймні, ухвалити окреме рішення уряду.
Важливо зробити чітким: я, як міністр внутрішніх справ, або естонська держава, звичайно ж не маємо наміру висилати на фронт українських чоловіків мобілізаційного віку, які проживають тут, - заявив голова МВС Естонії.
Міністр юстиції ФРН Марко Бушман повідомив, що Німеччина не надаватиме військовозобов'язаних чоловіків Україні. Він зазначив, що "труднощі з мобілізацією" в Україні не матимуть жодного впливу на чоловіків, які знаходяться в Німеччині.