Чи є порушенням прав відправка українців з-за кордону додому: думка колишнього судді Конституційного суду

  • 20.01.2024 07:30
  • 4 хвилини читання
Чи є порушенням прав відправка українців з-за кордону додому: думка колишнього судді Конституційного суду

Віктор Шишкін уточнив, що для вивезення українця за кордон потрібно, щоб іноземні країни згодні були їх повернути назад. Важливо відмітити, що в Україні продовжують обговорювати можливість повернення чоловіків призовного віку з-за кордону, і ця тема обговорюється вже не перший місяць.

Перегляньте також Ризик до 200 тисяч або покарання позбавленням волі: які штрафи і покарання можуть чекати ухилянтів.

Яка була заява колишнього судді Конституційного суду щодо повернення чоловіків з-за кордону?

П'ятий головний прокурор незалежної України та колишній конституційний суддя відповів на запитання щодо відповідності дій України міжнародному праву, якщо країни-партнери відправляють українських громадян призовного віку назад до дому.

Віктор Шишкін з'ясував, що Україна може висувати цей запит перед іншими державами. Проте наші громадяни, які проживають за кордоном, підпорядковуються законодавству країни їх перебування.

Отже, якщо Україна вважає, що немає достатньо підстав для присутності наших чоловіків на її території, вона може піти на зустріч Україні. Тут немає жодного порушення прав, оскільки Україна лише ставить питання - вона ж не відправляє спеціальні підрозділи за кордон, щоб привести українських чоловіків додому в кайданках, - заявив колишній суддя.

Дивіться також Мобілізація за допомогою лотереї. Як це функціонує у США, чи може такий підхід підійти для України й кого саме відправляють на фронт.

Чи будуть повертати українців призовного віку з-за кордону до України?

Україна обговорює можливість повернення чоловіків, які досягли призовного віку, назад на свою батьківщину вже деякий час.

На початку 2024 року під час пресконференції з прем'єр-міністром Естонії Каєю Каллас, Володимир Зеленський зробив заяву щодо того, що на кожного військовослужбовця припадає від 6 до 8 платників податків. Іншими словами, навіть якщо людина не перебуває на фронті, але мешкає в Україні та вносить свою частку податків, вона також вносить вагомий вклад у безпеку нашої держави. Президент також висловив своє ставлення до молоді, яка знаходиться на військовій службі та перебуває за кордоном поза легальними межами. Він вказав на необхідність відповідального ставлення до законодавства.

Крім того, Зеленський під час свого виступу в Давосі знову згадав про українських призовників, які перебувають за кордоном. Він підкреслив, що чоловіки в призовному віці повинні виконувати свій громадянський обов'язок і платити податки або брати участь у військових діях. Президент зазначив, що в Україні постійно відчувається нестача людей, оскільки країна стоїть на захисті від Росії, яка має значно більше населення і не приділяє належної уваги втратам.

Переглядайте також Оголошення на блокпостах і за кордоном: які зміни будуть у призові для чоловіків і що означає оповіщення.

Секретар Ради національної безпеки та оборони повідомив, що особа, яка перебуває за межами України, підлягає впливу законодавства цієї країни.

Ми б хотіли, щоб вони повернулися, але нажаль, ми не можемо змусити їх це зробити насильно. Якщо громадянин має офіційний статус біженця, який постраждав від військової агресії, нам не дозволено втручатися. Кожна країна має свої закони щодо людей зі статусом біженця, - заявив Олексій Данілов.

Він також зазначив, що новий закон про мобілізацію буде чесним. Детальніше інформацію можна знайти за посиланням.