Через два роки почали гірше сприймати їх: як в Польщі змінилося ставлення до працівників з України.

  • 15.04.2024 17:16
  • 3 хвилини читання
Через два роки почали гірше сприймати їх: як в Польщі змінилося ставлення до працівників з України.

Проте, серед польських громадян спостерігається зміна у ставленні до працівників з України - симпатія до них зменшилася. Про це свідчать результати дослідження "Барометр ринку праці Польщі" від компанії Personnel Service.

Танковий завод у Чехії отримав великі прибутки завдяки збільшеному попиту на зброю під час війни в Україні.

Ставлення до українських працівників в Польщі зазнало змін.

Дослідження показало, що 78% польських роботодавців висловлюють позитивне або нейтральне ставлення до працівників з України. У опитуванні роботодавці назвали деякі позитивні якості українських співробітників.

  • 42% опитаних стверджують, що українці можуть швидко пристосовуватися до нових умов у компанії.
  • Українці є працьовитими - це підтверджують 34% роботодавців.
  • 30% опитаних заявили, що українці швидко вивчають польську мову.

Кожен четвертий бізнесмен оцінює українських працівників за їх досвід, а кожен п'ятий - за скромність, позитивну атмосферу та лояльність. 14% відповідачів також відзначили знання українців.

Проте, дослідження також виявило, що 17% роботодавців не цінують українців за жодною конкретною рисою. Це значна зміна у порівнянні з попереднім роком, коли так вважали лише 5% опитаних.

Проте експерти компанії відзначають, що громадськість ставиться до працівників з України трохи інакше. Позитивний настрій висловили лише чверть опитаних, що на 10% менше, ніж минулого року. Негативне ставлення зросло з 14% до 18%.

Відношення поляків до українських працівників в Польщі зазнало змін.

За опитуванням, 41% поляків вважають, що підвищенню заробітної плати заважають українці, а 21% респондентів відчувають конкуренцію на ринку праці з боку працівників зі сходу.

Погіршення відношення до українців у суспільстві стає викликом для відділів кадрів в організаціях, які працюють або планують працевлаштовувати іноземців. Зокрема, це стосується 43% компаній в Польщі. Інглот зауважив, що необхідно акцентувати увагу на навчанні та інтеграції співробітників.

Дослідження показує, що компанії в ІТ-секторі проявили найбільш позитивне ставлення до українців: зауважено, що 56% респондентів висловили позитивну думку. У інших галузях цей відсоток був на 6% нижчим.

Звернімо увагу, що українським дітям буде виплачуватися допомога в розмірі 800+ злотих, якщо вони ходять до школи в Польщі. Законопроєкт про допомогу українським біженцям містить ще одну умову.