На допомогу українцям прийшли організації з Австрії, такі як "Карітас", "Червоний Хрест", Diakonie, Hilfswerk та Volkshilfe. Вони виділяють важливість забезпечення українців кращим доступом до соціального забезпечення, оскільки це сприятиме вирішенню проблеми з роботою.
Генеральний секретар австрійського "Карітасу" Анна Парр заявила, що це питання щодо допомоги українцям вже виникало перед організаціями у вересні 2023 року. Однак, відтоді федеральний уряд не вживав жодних заходів для вирішення цієї проблеми.
Надання так званої "базової допомоги" дозволило швидко позбутися про людей і розмістити їх. З самого початку було ясно, що це не є довготривалим рішенням. І зараз, майже через два роки після початку повномасштабної війни в Україні, це рішення вже не є відповідним, - повідомила Парр.
Приблизно 70 тисяч українців знайшли притулок в Австрії.
Згідно з даними організації "Карітас", на початок 2024 року у прихистку в Австрії перебувають приблизно 70 тисяч українців. Всі вони потребують довгострокових перспектив та забезпечення безпеки.
Парр відзначила, що в даний час до австрійських шкіл ходить ще 2 тисячі українських дітей. Проте нестачає вчителів та класів для них.
Які зміни впливатиме на посвідку на проживання.
Організація Volkshilfe повідомила, що наявність посвідки на проживання дозволить українцям залишатися в Австрії навіть після березня 2025 року. Це відкриє можливість укладати трудові та орендні договори для громадян. Крім того, це буде стимулом для:
- вивченням німецької мови.
- початок багаторічних навчальних програм.