Українські біженці в Угорщині вказують на труднощі, з якими вони стикаються при отриманні медичних послуг.
Також не пропустіть новину про те, що Ірландія вживає великі зусилля для надання допомоги українським біженцям.
Більшість переселенців мають потреби, що стосуються здоров'я.
У нещодавньому дослідженні, яке провела Міжнародна організація з міграції (МОМ), було опитано українських біженців в Угорщині щодо їхніх потреб у галузі охорони здоров'я. У ході опитування, яке тривало з січня по грудень 2023 року, взяли участь 1 398 респондентів з 5 регіонів. З них 81% складали жінки, з яких 53% були у віці від 18 до 39 років.
24% учасників опитування, які в'їжджали в країну, мали принаймні одну дитину у віці від 5 до 17 років, а 10% прибули з дитиною до 4 років. Також, близько п'ятої частини сімей біженців, які були опитані, мають принаймні одну особу старше 60 років.
У той самий час дослідження показало, що 90% опитаних страждають на хронічні або важкі захворювання, 14% мають проблеми зі зором, а 9% - жінки, які годують груддю або в очікуванні немовляти.
Що заважає отримати медичну допомогу?
Першочерговими потребами біженців є медична допомога: за даними опитування, 26% респондентів назвали її найбільш нагальною, за ними йдуть ліки – 18%. Також 5% біженців висловили потребу у психологічній підтримці.
Дослідження показало, що мовний бар'єр є основною перешкодою для доступу до медичних послуг для трьох чвертей (75%) респондентів. Ця проблема є поширеною серед жінок, зокрема 76% з них вказали на неї як на перешкоду, у порівнянні з 67% чоловіків.
Також учасники опитування зазначили наступні проблеми:
- ціна медичних послуг – 39% опитаних;
- Відсутність наявності документів становить 28%.
- черги значні - 28%;
- дискримінація становить 17%.
- 14% послуг недоступні.
- Лише 6% населення має можливість дістатися до закладів охорони здоров'я через відсутність транспорту.
Серед тих, хто вважав витрати як перешкоду для отримання медичної допомоги, 57% були працездатними, але лише 37% з них мали роботу.
Чверть біженців, які перебувають в Угорщині, звертаються за медичною допомогою до лікарів в Україні. / Фото Unsplash
За медичні послуги та ліки платять 70% респондентів, тоді як лише 30% не мають жодних витрат зі своєї кишені.
Скільки переселенців звертаються в Україну до лікарів?
Багато українських біженців вирішили тимчасово повернутися на батьківщину, щоб скористатися медичними послугами, як повідомлено в Річному звіті Представництва Міжнародної організації з міграції в Угорщині.
Повідомляється, що 62% українців, які були опитані, виразили бажання відвідати Україну на термін до 30 днів, а 26% спеціально поїдуть для того, щоб звернутися за медичною допомогою.