Альпи розтануть: вчені стверджують, що до 2050 року гори втратять третину своїх льодовиків.

  • 24.01.2024 14:49
  • 3 хвилини читання
Альпи розтануть: вчені стверджують, що до 2050 року гори втратять третину своїх льодовиків.

До 2050 року, за прогнозами вчених, у Альпах може розтанути щонайменше третина льодовиків. Цей процес очікується навіть у випадку, якщо глобальне потепління не буде прогресувати.

Також перегляньте: У Фінляндії усі аеропорти будуть закриті протягом одного дня: що трапилося.

Більше ніж 30% крижини розтануть.

Дослідники опублікували масштабне дослідження у науковому журналі Geophysical Research Letters, де вони використовували власні розроблені алгоритми, щоб змоделювати процеси та темпи танення. Це дало змогу спрогнозувати швидкість танення льодовиків за різними сценаріями.

У разі, якщо клімат залишиться незмінним, Альпи втратять близько 34% свого обсягу льоду, за першим сценарієм. Площа льодовиків скоротиться, а вони відступатимуть на кілька кілометрів. Найбільше постраждають невеликі льодово-сніжні ділянки, які розташовані нижче рівня моря.

Одна з гілок популярного серед туристів альпійського льодовика Мер-де-Глас поруч з Шамоні, через яку пролягає канатна дорога з Франції до Італії, стане втраченою.

Льодовик Мер-де-Глас – це прекрасне природне явище, яке можна побачити на фотографії з сайту Unsplash.

Найбільший льодовик в Альпах - Великий Алецький - відступить на близько трьох кілометрів. Один зважальний льодовик для наукових досліджень - Хінтерайсфернер в Австрії - зменшиться наполовину.

Це найбільш передбачувана модель вчених, яка не враховує надзвичайно інтенсивного танення льодовиків у Альпах у 2022–2023 роках.

Але є ще гірші передбачення. Деякі з них прогнозують втрату 46% або навіть 65% льодового покриву Альп до 2050 року. Це, за словами дослідників, не тільки вплине на туристичну інфраструктуру альпійського регіону, а й на всю планету. Оскільки значна кількість прісної води потрапить у світовий океан і його рівень підвищиться.

Гірськолижні курорти Європи стикаються з проблемою відсутності снігу.

Науковці попереджають про можливе зникнення зимових курортів Європи через вплив змін клімату. Головною причиною такої загрози є нестача снігу, яку неможливо буде повністю компенсувати штучними машинами.

У кліматичному дослідженні розглядається ситуація, в якій більшість європейських гірськолижних курортів стикаються з серйозною проблемою - нестачею природного снігу. Ця проблема буде майже неможливо вирішити, якщо середня світова температура підніметься на два градуси за Цельсієм.

Найбільшою загрозою для гірських місцевостей є небезпека, що насувається на Альпи. Для отримання більш детальної інформації щодо впливу глобального потепління на гірські курорти Європи, перейдіть за посиланням.